Marvel – The Ultimate X-Men: Return to Weapon X (#7-12, 2001/2002)

Ultimate_X-Men_007Odcinki od 7 do 12 serii The Ultimate X-Men (2001) to znowu całość, komplet który oryginalnie, zgodnie z amerykańskim zwyczajem trwał pół roku. Recz nosi tytuł „Return to Weapon X” co każdemu fanowi mutantów z uniwersum Marvela mówi praktycznie wszystko. A jednak scenarzystom udało się czytelników zaskoczyć.

Otóż wówczas nowa wersja całej tej akcji z Weapon X wcale nie poświęca najwięcej miejsca najbardziej znanemu mutantowi, którego zresztą jednym z imion owo Weapon X było: Wolverinowi. Zaskakujące jest to, że w projekcie o tej nazwie bierze udział o wiele więcej postaci; wśród nich i te już poznane, ale też nowe. To właśnie tu mamy wielki powrót kilku znanych fanom bohaterów: jest i Nightcrawler (którego zwyczajnie uwielbiam), pojawia się także Rogue (za nią jakoś nie przepadam, chyba przez trylogię filmową). A to nie koniec zaskoczeń, kolejnymi bowiem jest gościnny udział w projekcie niejakiego Nicholasa Fury’ego, który wielu fanów starszych, bardziej klasycznych odcinków X-Men zaskoczy… kolorem skóry, jest bowiem afroamerykaniem. Świetnie! Z drugiej natomiast strony „Return to Weapon X” pokazuje też parę interesujących postaci z drugiej strony barykady, w tym między innymi Sabretooth. I kto by się spodziewał, że ten maniak, socjopata i – powiedzmy sobie to szczerze – nie znany ze zbyt inteligentnego działania mutant wygłosi kilka przepięknych prawd o życiu, kilku rewelacyjnych sentencji.

Połączenie ważnych wyborów moralnych, interesujących smaczków rzuconych tu i ówdzie oraz znanego z klasyki amerykańskiego komiksu „wielkiego łubudu” zaowocowało przyjemną historią, stojącą na bardzo znośnym poziomie. W ramach bonusu zamieszczam obrazek będący przykładem, że i humoru tu nie brakuje, humoru specyficznego, ale też bardzo typowego dla serii. Niebawem zabieram się za kolejne odcinki, teraz czas na Gambita!

The Ultimate X-Men: Return to Weapon X(2001.08 – 2002.01)
Mark Millar, Adam Kubert, Tom Raney, Thomas Derenick
Marvel

x-men-quicksilver;-)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komiksy i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.