Bezstronna Recenzja Książki 'Prawo Matki’ Autorstwa Piotrowskiego: Czy Warto Przeczytać?

By Grzegorz sie 7, 2023
prawo matki - recenzja książki

Na polskiej scenie literackiej co roku ukazuje się wiele pozycji czytelniczych. Jednak na szczególną uwagę w oczach wielu miłośników dobrej lektury zasługuje pozycja nosząca nazwę Prawo Matki, autorstwa Przemysława Piotrowskiego. Bezstronna recenzja ma na celu ukazanie prawdziwego światła o książce, które wywołała spore poruszenie w świecie literatury. Prawo Matki to pierwsza część nowego cyklu. Przyjrzyjmy się jej z bliska. 

Głębia tematyki w 'Prawo Matki’ Piotrowskiego

Prawo Matki to thriller, który posiada drugie, ukryte dno, pod prozaiczną fabułą odpowiadającą o losach Luty Karabiny. Obecnie kobieta pracuję na platformie wiertniczej u wybrzeży Norwegii, kiedyś jednak była jedną z najlepszych kobiet pracujących w szeregach służb specjalnych. Oprócz tego jest samotnie wychowującą matką dwójki dzieci. Kiedy kobiety udają się na wypoczynek, jej 3- letnia córka zostaje porwana. Przecieki wskazują, że dziewczyna stała się ofiarą wyjątkowo brutalnej szajki handlarzy, którzy zajmują się obrotem tzw. żywego towaru. Działania policyjne nie dają efektów, czas mija, a Luta postanawia wziąć sprawę porwania we własne ręce. To dla głównej bohaterki wiąże się to z koniecznością powrotu do swojej mrocznej przeszłości. Co więcej, to właśnie w dawnych latach życia Luty odnajdzie się klucz, który pozwoli rozwikłać zagadkę odnalezienia córki.

Oprócz głównego wątku fabuły, który jest niezwykle wciągający i trzymający w napięciu, odnaleźć można także głębie tematu, jaki przedstawia swoim czytelnikom autor. Walka matki o córkę, jej rozpacz ukazuje niezwyciężoną walkę rodzica o własne dziecko. Jeśli dochodzi do tak traumatycznych zdarzeń, matka ratująca córkę nie myśli o konsekwencjach, złych wyborach czy niebezpieczeństwie, które może ją napotkać. Dobro dziecka sprawia, że cały dotychczasowy system myślenia zostaje w kilka chwil całkowicie przewartościowany. Luta to zdecydowanie symbol tzw. silnej kobiety. 

Styl pisania i narracji w ’Prawo Matki’ Piotrowskiego: Kluczowe aspekty recenzji

Prawo Matki to książka, która pisana jest mocnym, momentami drastycznym językiem, który podkreśla charakter i upór Luty- pół krwi Turczynki, dawnej weteranki wojny w Afganistanie. W związku z tym, że główna bohaterka jest osobą, która nigdy nie pozwala wchodzić sobie na głowę, styl książki musi w sposób adekwatny oddawać jej charakter. Co więcej, w książce opisano także, do jakich celów porywane są dzieci. To fragmenty grozy, dla osób o mocnych nerwach. Momentem kulminacyjnym, przełomowym, jest finał fabuły, który przez niektórych uważany jest za zbyt mocno przerysowany. Polska i turecka mafia, skorumpowani policjanci, służby specjalne i matka, która walczy pomimo wszystko, to splot wielu, różnorodnych zdarzeń. Narracja na samym początku jest delikatna, łagodna, jednak wraz z każdą kolejną stroną przybiera na sile. Prawo Matki Piotrowski recenzja pozwala więc przygotować się na mocną przygodę pełną wrażeń. 

Prawo Matki’ Piotrowskiego recenzja: Wpływ książki na polską literaturę współczesną

Wykreowana postać- Luta, stworzona została na podstawie prawdziwej, realnie żyjącej kobiety. Prawo Matki to z całą pewnością mocna pozycja, która wywołała znaczący wpływ na polską literaturę współczesną. Ukazuję obraz kobiety realnej, takiej samej jak większość matek na świecie, która kocha swoje dzieci. Stając w obliczu ogromnego zagrożenia jasno widać, że dla rodzicielki nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania, które przybliżyłby realne szanse na zapewnienie bezpieczeństwa i szczęścia swoich dzieci. 

Kryminał Prawo Matki to rewelacyjna pozycja godna przeczytania. Oprócz wartkiej akcji kryje w sobie także ponadczasowe przesłanie, które skłania do refleksji. 

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *